„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Grażyna Borek rekomendowana na wicewojewodę podkarpackiego

zarząd PSL

 

Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rzeszowie rekomendowało Grażynę Borek na funkcję wicewojewody podkarpackiego. Decyzja prezydium była jednogłośna, a Grażyna Borek ma zastąpić na stanowisku wicewojewody Alicję Wosik, która złożyła rezygnację z tego stanowiska.

 

Więcej…
Nowy przewodniczący klubu PSL w sejmiku

 

W piątek o godzinie 14.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się nowa sesja sejmiku województwa podkarpackiego.


Podkarpaccy ludowcy w lokalnym parlamencie będą mieli 9 mandatów czyli o trzy więcej niż w poprzedniej kadencji. W klubie PSL znaleźli się: Władysław Stępień, Tomasz Bury, Andrzej Nepelski, Stanisław Bartman, Dariusz Sobieraj, Maria Pospolitak, Kazimierz Śnieżek i Jan Tarapata.


Podkarpackie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego przygotowują się do nowej kadencji w sejmiku województwa. Nowy przewodniczącym klubu PSLu został Wiesław Lada - dyrektor oddziału KRUS w Rzeszowie.

 

 

Więcej…
Wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego 2014

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego 2014 z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Razem lista PSL w województwie podkarpackim uzyskała wynik 178 091 głosów.

 

Więcej…
Powrócą sądy w Brzozowie, Lubaczowie, Ropczycach, Kolbuszowej

konferencja

 

12 listopada 2014r. minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk podpisał rozporządzenie przywracające 34 sądy rejonowe w tym 4 na Podkarpaciu – w Brzozowie, Lubaczowie, Ropczycach, Kolbuszowej. Wcześniejszą decyzją ministra przywróconych zostało 41 sądów, w tym 3 na Podkarpaciu -  w Przeworsku, Nisku, Leżajsku.  - Przywrócenie tych sądów to sukces PSL i polski samorządowej, które walczyły o odwrócenie złej, wymierzonej w Polskę lokalną, reformy sądów rejonowych  ministra Gowina – zaznaczył podczas zorganizowanej w dniu 14 listopada 2014r. konferencji prasowej Jan Bury, poseł, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie.


Więcej…
Dzięki rządowi PO-PSL na Podkarpacie trafi 22 mld zł

konferencja prasowa

 

To dzięki rządowi PO-PSL na Podkarpacie trafi 22 mld zł w ramach Kontraktu Terytorialnego. Jest to ogromna, niebotyczna kwota, która powinna być prawdziwym impulsem do jego rozwoju – mówili podczas zorganizowanej w dniu 12 listopada 2014 roku konferencji prasowej Dariusz Sobieraj, Justyna Sokołowska, Zygmunt Sosnowski,  kandydaci PSL do sejmiku województwa podkarpackiego.

 

Więcej…
Lista kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa podkarpackiego okręg 5

Liderem okręgu nr 5 jest radny sejmiku wojewódzkiego, lekarz medycyny, ordynator oddziału urologii Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie Dariusz Sobieraj. Znajdują się na niej także: dr inż., wykładowca akademicki, dziekan Wyższej Szkoły Zawodowej im. Findysza w Jaśle Joanna Bril, a także emerytowany inżynier leśnik Ryszard Paszkiewicz. Poniżej przedstawiamy pełną listę okręgu.

 

 

Więcej…
Lista kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa podkarpackiego okręg 4

Okręg nr 4 obejmujący m. Przemyśl, pow. jarosławski, pow. lubaczowski, pow. przemyski, pow. przeworski, poniżej przedstawia listę kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Na niej znajduje się m. in. dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Stanisław Makara, komendant wojewódzki OHP Magdalena Andrzejak, a także lider tej listy kierownik powiatowego biura ARiMR w Przeworsku Tomasz Bury. Poniżej przedstawiamy pełną listę okręgu.

 

 

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara