„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, w Biurze Wojewódzkim PSL w Rzeszowie odbyło się spotkanie, na którym wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy ten dzień. Była to okazja nie tylko do rozmów, ale przede wszystkim szansa do podziękowania działaczkom za włożone siły w rozwój Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Więcej…
Ruchu Obrony Polskiej Samorządności

W Rzeszowie powstał podkarpacki oddział Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. To kolejny region, który dołączył do inicjatywy ludowców powstałej na początku stycznia. – Powołanie Ruchu to nasz wspólny sprzeciw wobec działań PiS, który chce zniszczyć nasze małe ojczyzny – mówił poseł PSL Mieczysław Kasprzak.

 

Więcej…
Spotkanie noworoczne PSL

W dniu 14 stycznia br. w Rzeszowie odbyło się noworoczne spotkanie działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wydarzenie zgromadziło Ludowców ze wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Na wydarzeniu nie zabrakło także Prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który chętnie rozmawiał z zainteresowanymi.

Więcej…
Spotkanie wigilijne PSL

21 grudnia 2016 r. w rzeszowskiej siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyło się spotkanie wigilijne. Lokalni działacze podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia wraz z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego, Mieczysławem Kasprzakiem.

Więcej…
XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego za nami

W dniu 19 listopada odbył się XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prezesem PSL ponownie wybrany został Władysław Kosiniak-Kamysz. W tegorocznej edycji Kongresu PSL udział wzięło przeszło 1600 ludowców z całej Polski.

Więcej…
Zaduszki Witosowe

Po raz kolejny w Wierzchosławicach ludowcy z całego kraju oddawali pokłon Wincentemu Witosowi oraz Stanisławowi Mierzwie.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara