„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Wizyta kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa na Podkarpaciu

ja

 

W niedzielę, 22 marca na Podkarpaciu przebywał kandydat PSL na Prezydenta Adam Jarubas.  Pierwszym punktem jego wizyty było  spotkanie  z rolnikami, aktywem ludowym i mieszkańcami powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszowa w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku. Następnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku spotkał się z aktywem ludowym i mieszkańcami Sanoka i  powiatu sanockiego, na  koniec w Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych i powiatu bieszczadzkiego.

Więcej…
Rozmowy o przyszłości gackiego uniwersytetu

gac

 

W dniu 16 marca 2015 roku poseł i prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie Jan Bury, w towarzystwie komendanta wojewódzkiego OHP Magdaleny Andrzejak, uczestniczył w  roboczej wizycie w Urzędzie Gminy w Gaci i spotkaniu z wójt gminy Grażyną Pieniążek. Tematem spotkania była dalsza przyszłość  i sposoby zagospodarowania Uniwersytetu Ludowego w Gaci.

 

 

Więcej…
Podkarpackie Forum Kobiet pod patronatem posła Jana Burego

fo

 

14 marca 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się XI Podkarpackie Forum Kobiet Wiejskich. Organizatorem Forum była Podkarpacka Izba Rolnicza wraz z Wojewódzką Radą Kół Gospodyń Wiejskich i Wojewódzkim Związkiem Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, a honorowy patronat nad nim objął Jan Bury, przewodniczący klubu parlamentarnego PSL, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie.

 

Więcej…
Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

ml

 

W nowej siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.  W  tegorocznej edycji najlepszy okazał się Krzysztof Furdyna, uczeń IV klasy Technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Drugie miejsce zajął Piotr Batko, również uczeń Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu, natomiast miejsce trzecie przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy Mateuszowi Bakowi , absolwentowi Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu.

 

Więcej…
Pomoc dla podkarpackich rolników

sa

 

O różnych formach pomocy dla podkarpackich rolników w ramach środków z budżetu państwa i unijnych dotacji rozmawiano podczas Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich. Posiedzeniu przewodniczyła wicewojewoda Grażyna Borek. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa.

 

 

Więcej…
Wykorzystać możliwości nowego PROW

df

 

Polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020  został zatwierdzony w grudniu minionego roku, jako trzeci w Unii Europejskiej. Przedstawieniu możliwościach nowego PROW poświęcone było też spotkanie zorganizowane 28 lutego 2015 roku w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w  Rzeszowie  z udziałem starostów, wicestarostów, przewodniczących rad powiatów, wójtów, burmistrzów, przewodniczących rad gmin, członków PSL. Gospodarzem spotkania był Jan Bury, poseł, przewodniczący ZW PSL w Rzeszowie, a prelegentami Marek Owsiany, zastępca dyrektora Podkarpackiego Oddziału ARiMR oraz Marek Misiura, kierownik biura Lokalnej Grupy Działania obejmującej 5 gmin powiatu ropczycko- sędziszowskiego i dębickiego.

 

Więcej…
Poseł Dariusz Dziadzio sekretarzem Sejmu

dz

 

W dniu 20 lutego 2015 r. Sejm wybrał posła Dariusza Cezara Dziadzio do składu sekretarzy Sejmu.

 

Zastąpił on posła Jarosława Górczyńskiego, który złożył mandat poselski w związku z wyborem na funkcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Obywatelska produkcja energii

kon

 

Poprawki prosumenckie do ustawy o odnawialnych źródłach energii,  wprowadzone podczas głosowania w sejmie w dniu 20 lutego 2015 roku, dają możliwość   produkowania przez gospodarstwa domowe, ale również wspólnoty mieszkaniowe, małe przedsiębiorstwa energii  elektrycznej na własne potrzeby i odsprzedawania nadwyżki. To bardzo korzystne rozwiązanie, to obywatelska produkcja energii – podkreślali podczas zorganizowanej w dniu 23 lutego 2015 roku w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie konferencji prasowej posłowie Mieczysław Kasprzak i Dariusz Dziadzio.

 

Więcej…
Kongres Innowacyjny Młody Rolnik

kon

 

W sobotę 21 lutego 2015 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku k. Rzeszowa odbył się Kongres „Innowacyjny Młody Rolnik” zorganizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Patronatami Imprezy oprócz Podkarpackiej Izby Rolniczej były: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego oraz Agencja Nieruchomości Rolnych. W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Dariusz Dziadzio, Prezes Zarządu Krajowego ZMW Dariusz Suszyński, Prezes Zarządu Podkarpackiego ZMW Justyna Piekut,  przedstawiciele instytucji rolniczych, rolnicy, studenci kierunków rolniczych oraz samorządowcy.

 

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara