„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Kandydaci do Sejmu z Listy Polskiego Stronnictwa Ludowego Okręg nr 22..

ka

1. Mieczysław Kasprzak - wiek 62 lat. Dwie dorosłe córki, wnuk Miłosz. Mieszka w Ostrowie k. Jarosławia. Poseł na Sejm RP II, IV, V , VI i obecnej kadencji. W latach 2011-2013 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej w Krakowie; studia podyplomowe: kierowanie i zarządzanie oraz europejskie prawo rolne w PAN. Starosta jarosławski w latach 1998-2001. Założyciel i twórca Związku Powiatów Polskich. Z Ruchem Ludowym związany od 1979 r. - członek NKW PSL. Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie. Aktywny działacz ZOSP RP. Zainteresowania: polityka społeczna, gospodarka, rolnictwo. W swej codziennej pracy nie ustaje w działaniach na rzecz naszego regionu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
Spotkanie Inaugurujące Podkarpacką Kampanię Wyborczą

W poniedziałek 7 września w Ośrodku Konferencyjno - Szkoleniowym „Zodiak” w Rzeszowie odbyło się Spotkanie Inaugurujące Podkarpacka Kampanię Wyborcza. Uczestniczyło w nim blisko 300 osób, między innymi:  kandydaci do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych, Członkowie Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prezesi  Powiatowi, Starostowie, Burmistrzowie i  Wójtowie, powiatowi koordynatorzy wyborów parlamentarnych oraz osoby zaangażowane w kampanie wyborczą. Gościem specjalnym spotkania była Szefowa Sztabu Wyborczego PSL, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pani Andżelika Możdżanowska.

 

Więcej…
Gminne Święto Chleba w Błażowej.

ch

 

W niedzielę mieszkańcy Gminy Błażowa obchodzili swoje "Gminne Święto Chleba". Gospodarzem imprezy był Burmistrz Błażowej Jerzy Kocój. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Poseł Jan Bury, oraz Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Marek Kot.

Więcej…
Wizyta Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Seredyn na Podkarpaciu.

se

 

Wczoraj na Podkarpaciu gościliśmy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Panią Elżbietę Seredyn. Odwiedziliśmy m. in.: Gminę Gać, Gminę Boguchwała, Gminę Niwiska oraz Niepubliczne Przedszkole Świętego Rocha w Rzeszowie.

 

Więcej…
Dożynki Gminne w Jodłowej!

jo

 

W niedziele (16.08) podczas pięknej słonecznej aury mieszkańcy Gminy Jodłowa przeżywała swoje Gminne Dożynki. Uroczystość jak co roku zapewniła uczestnikom oraz organizatorom wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

 

Więcej…
Dożynki Parafialne w Sokolnikach

so

 

Dożynki Parafialne w Sokolnikach w Gminie Gorzyce, które były połączone z XVIII Niedziela Ogórkowego Lata były doskonałą okazja do spotkania się z najbliższymi oraz znajomymi w ciepłej i miłej atmosferze Święta Plonów. Oprócz bogatej gamy występów artystycznych, można było również posmakować wielu tradycyjnych i regionalnych przysmaków przygotowanych przez lokalne KGW.

 

Więcej…
Piknik rodzinny zorganizowany z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej!

ja

 

W sobotnie popołudnie w miejscowości Jadachy w Gminie Nowa Dęba odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. Podczas imprezy byliśmy świadkami niesamowitej rekonstrukcji bitwy, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę w 1920 roku i zaprzepaściła plany rozprzestrzenienia się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Wydarzenie to miało istotny wpływ na losy i kształt współczesnej Europy.

 

Więcej…
Poświęcenie sztandaru i piknik z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej

tarn

 

W najbliższą sobotę 15 sierpnia o godz. 13:00 w Jadachach, odbędzie się Piknik z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej połączony z poświęceniem sztandaru Polskiego Stronnictwa Ludowego. W programie m.in. wystąpienia okolicznościowe, rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej i pokazy walki.  Serdecznie ZAPRASZAMY !

 

Więcej…
Jubileusz Powstania Ruchu Ludowego w Rzeszowie

gg

 

Polskie Stronnictwo Ludowe jako jedyna partia może pochwalić się tak bogatą historią i tradycją, która przekłada się na ogromne doświadczenie i pracę na rzecz naszych obywateli. Od zawsze byliśmy blisko ludzi działając na najniższych szczeblach samorządu terytorialnego, stojąc na straży Polski lokalnej.

 

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara