„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Kobiety PSL

Podkarpackie PSL zaprezentowało listę kobiet startujących do Sejmiku Wojewódzkiego. Konferencja prasowa pt. "KOBIETY PSL" odbyła się w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie. Każda z pań ma ciekawą biografię, życiową energię i kobiecą chęć niesienia pomocy, ale też wiedzę i doświadczenia. Te wartości chcą wnieść do Sejmiku Wojewódzkiego. Zapowiedziały, że w wojewódzkim parlamencie będą walczyć m.in. o powszechny dostęp dzieci do przedszkoli, sprawną i bezpłatną służbę zdrowia, miejsca pracy - zwłaszcza dla kobiet i młodych ludzi - oraz podkarpacką kulturę. Gospodarzem konferencji był wiceminister Skarbu Państwa, poseł i Prezes PSL na Podkarpaciu Jan Bury.

Więcej…
PSL- przedsiębiorcy i pracodawcy

Spadek bezrobocia co najmniej o 5 %, zbrojenie terenów pod inwestycje, a w sprawie przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy – pakt ponad podziałami – to tylko niektóre z celów Polskiego Stronnictwa Ludowego na nadchodzącą kadencję samorządową. Dziś w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL odbyła się konferencja prasowa udziałem przedsiębiorców i pracodawców startujących z list ludowców do Sejmiku Wojewódzkiego.
Aż jedna czwarta kandydatów PSL do Sejmiku Województwa Podkarpackiego to przedsiębiorcy reprezentujący wszystkie sektory przedsiębiorczości – od firm kilkuosobowych po kilkilkusetosobowe. Łącznie firmy kilkunastu przedsiębiorców i pracodawców zaproszonych do udziału w konferencji wypracowują 600 milionów złotych przychodów rocznie i zapewniają pracę 2,5 tysiącom mieszkańców Podkarpacia.

Więcej…
Wizyta Prezesa PSL Waldemara Pawlaka

Wizyta Prezesa PSL Waldemara PawlakaNa Podkarpaciu gościł wicepremier, minister gospodarki, Prezes PSL Waldemar Pawlak. W Rzeszowie odwiedził WSK, wziął udział w XIV Międzynarodowej Konferencji Project Management w rzeszowskiej filharmonii, a następnie w uroczystości wręczenia odznaczeń strażakom na hali Podpromie. Potem odwiedził Tarnobrzeg, by wesprzeć kandydata na prezydenta tego miasta Tadeusza Gospodarczyka.

Podczas uroczystości na rzeszowskim Podpromiu wręczono akty przekazania sprzętu dla jednostek straży pożarnej m.in. wozów strażackich (w tym jednostek ratowniczo-gaśniczych), specjalistycznego podnośnika i ciężkich wozów gaśniczych z napędem na 4 koła. Sprzęt został zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a trafi m.in. do Dębicy, Kolbuszowej i Brzozowa. Waldemar Pawlak wręczył też strażakom medale za szczególne zasługi w pracy dla pożarnictwa. – Mamy tutaj do czynienia ze szlachetnymi ludźmi. To ofiarność dla Ojczyzny, często poświęcenie zdrowia, a nawet życia – mówił Waldemar Pawlak. Trud i zaangażowanie strażaków docenił także wojewoda podkarpacki – Mirosław Karapyta za walkę ze skutkami powodzi uhonorował dyplomami aż 911 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W imieniu odznaczonych wyróżnienia odebrali przedstawiciele poszczególnych oddziałów.

Więcej…
Wojewódzka Konwencja Wyborcza PSL
Wojewódzka Konwencja Wyborcza PSL

W niedzielę 17 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego. Konwencji przewodniczył Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, wiceminister Skarbu Państwa i poseł na Sejm RP Jan Bury. Gościem uroczystości był Prezes PSL, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Podkarpaccy ludowcy przedstawili pełną listę kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego:

Więcej…
Kolejni kandydaci do Sejmiku

Podkarpackie PSL przedstawiło kolejne nazwiska czołowych kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. 17 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się Konwencja Wyborcza PSL Województwa Podkarpackiego. Do grona osób startujących z list Polskiego Stronnictwa Ludowego dołączyli m.in. znani przedstawiciele podkarpackiej lewicy i prawicy, ekonomiści, lekarze oraz jeden z najbardziej znanych w regionie i w Polsce sportowców.

Więcej…
Efekty Forum Innowacji
Efekty Forum Innowacji

W Rzeszowie zakończyło się Forum Innowacji - dwudniowa międzynarodowa konferencja, która jest wstępem do "Polskiego Davos", czyli Forum Ekonomicznego w Krynicy. Pomysłodawcą imprezy był m.in. wiceminister skarbu państwa, poseł i wiceprezes PSL Jan Bury. Wśród gości był m.in. wicepremier, minister gospodarki, prezes PSL Waldemar Pawlak. Podkreślał, że Rzeszów jest przykładem miejsca, gdzie w trudnych warunkach udaje się budować nowe perspektywy, że tu można nabrać świeżego oddechu i świeżych pomysłów do pracy.

 

Więcej…
Tadeusz Gospodarczyk kandydatem PSL na prezydenta Tarnobrzega

Tadeusz Gospodarczyk kandydatem PSL na prezydenta TarnobrzegaTadeusz Gospodarczyk będzie kandydatem PSL na prezydenta Tarnobrzega. Decyzję tę ogłosił na konferencji prasowej w tym mieście Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Jan Bury.

Tadeusz Gospodarczyk z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zawodowo - prezes spółki prawa handlowego i dziennikarz radiowy, społecznie - animator kultury, wychowawca młodzieży, członek wielu stowarzyszeń sportowych i społecznych, a przede wszystkim zapalony żeglarz: kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor  żeglarstwa, sędzia regatowy, marynista, założyciel i prezes tarnobrzeskiego Jacht Klubu „Kotwica”, członek Komisji Żeglarstwa Śródlądowego Polskiego Związku Żeglarskiego, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Nowy Brzeg - Nowa Fala”. Tarnobrzeżanin, żona Anna, synowie Jaś (5lat) i Adaś (2lata).

PSL przedstawiło kandydatów do Sejmiku

PSL przedstawiło kandydatów do SejmikuPodkarpackie PSL przedstawiło nazwiska niektórych czołowych kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego (pozostałe osoby będą przedstawiane na kolejnych konferencjach prasowych - w tym m.in. kolejna gwiazda podkarpackiej Lewicy). Na listach wyborczych PSL znajdzie się szeroki wachlarz różnych środowisk: lekarzy, inżynierów, sportowców, ludzi kultury, samorządowców, przedsiębiorców, rolników i społeczników. Ludowcy zaprezentowali też nowe logo i elementy kampanii wizerunkowej PSL.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara