„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

PiS chce dobić drobny handel

Dzięki PiS-owi wszyscy zapłacimy więcej za zakupy. Właściciele małych sklepów będą zmuszeni płacić równie wysokie podatki co hipermarkety. Na takie traktowanie nie godzą się przedstawiciele polskich sklepów i sieci franczyzowych. Sprzeciw przeciwko działaniom rządu zapowiedzieliśmy podczas wspólnej konferencji prasowej w rzeszowskim biurze PSL.

Więcej…
Spotkanie opłatkowe

W ostatnią niedzielę stycznia mieliśmy okazję wspólne z działaczami PSL na Podkarpaciu uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym. Na wydarzeniu w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie pojawił się także Władysław, Kosiniak-Kamysz, Prezes PSL. Część oficjalną otworzył występ Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury Gorzyce, a także Zespołu Wokalnego „PRIMO”. Następnie swoje przemówienia mieli działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas spotkania odznaczono medalami jubileuszowymi 120-lecia Polskiego Ruchu Ludowego oraz najwyższym odznaczeniem Polskiego Stronnictwa Ludowego – Medalem im. Wincentego Witosa. Uwieńczeniem wydarzenia było wspólne dzielenie się opłatkiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej…
Spotkanie opłatkowe

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2016 roku, odbędzie się spotkanie opłatkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Szczegółowy program dostępny w złączniku.

 

Do pobrania: ZAPROSZENIE.

Harmonogram kampanii społeczno-wyborczej

Uchwalono harmonogram kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Polskim Stronnictwie Ludowym. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem dostępnym tutaj.

Dodatek dla emerytów i rencistów

Polskie Stronnictwo Ludowe składa kolejny projekty, tym razem dotyczący dodatku dla emerytów i rencistów. Dziś na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział go Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodatki dostaną emeryci, renciści, osoby na świadczeniach przedemerytalnych z ZUS, ale także emeryci i renciści z KRUS i ze służb mundurowych.

 

Kto i ile dostanie?
- osoby, które mają dziś do 900 zł brutto emerytury, dostaną jednorazowo 350 zł netto;
- ci, którzy dostają od 900 zł brutto do 1,1 tys. zł brutto, mogą liczyć na dodatek w wysokości 300 zł netto;
- ten, kto ma od 1,1 tys. zł brutto do 1,5 tys. zł brutto, dostanie 200 zł netto;
- osoby, których emerytury wynoszą od 1,5 tys. zł brutto do 2 tys. zł brutto, otrzymają dodatkowo 100 zł netto.

 

Dodatki otrzyma 6,5 mln osób, w tym ponad 60 proc. emerytów i rencistów z FUS, 100 proc. otrzymujących zasiłki i świadczenia przedemerytalne, 100 proc. emerytów i rencistów Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz 100 proc. osób pobierających renty socjalne. Dodatki będą wypłacane w marcu 2016 r. wraz z coroczną waloryzacją (podwyżką świadczeń).

Janusz Piechociński Gościem Radia ZET.

 

 

We wtorek 1 października 2015 roku wicepremier, minister gospodarki, prezes PSL Janusz Piechociński był gościem Moniki Olejnik w Radiu ZET .

 

Więcej…
Kandydaci do Senatu z Listy Polskiego Stronnictwa Ludowego

ba

 

Okręg 56

Stanisław Bartman - Prezes Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej, Członek Krajowej Rady Izb Rolniczych, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Z wykształcenia ogrodnik, od zawsze związany z rolnictwem. W latach 2003-2006 pełnił funkcję radnego powiatu łańcuckiego. W 1987 roku został Prezesem Zrzeszenia Plantatorów Owoców i Warzyw w Rzeszowie i pełni tę funkcję do dziś. Prowadzi własne 120 hektarowe gospodarstwo sadowniczo-warzywnicze. Żonaty, ojciec pięciorga dzieci. Prywatnie pasjonat koni, wprowadza we własnym gospodarstwie nowoczesne odmiany owoców i warzyw. Od 15 lat prowadzi pasiekę pszczelarską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
Kandydaci do Sejmu z Listy Polskiego Stronnictwa Ludowego Okręg nr 23

bu

 

1. Jan Bury - urodzony 1.10.1963 r. w Przeworsku. Z wykształcenia prawnik – ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. Poseł na Sejm RP I, II, IV, V VI i VII kadencji. Od 2001 r. członek Krajowej Rady Sądownictwa. Od 1996 r. prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, od 2005 r. wiceprezes NKW PSL. Od 8 listopada 2011 r. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL. Aktywnie uczestniczy pracach Sejmu jako członek Komisji Skarbu Państwa, Komisji do Spraw Kontroli Państwowej. Zgłasza interpelacje i zapytania poselskie dotyczące rozwiązania problemów naszego regionu. Żonaty, żona Urszula, mają córkę Karolinę.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara