„Nie chcemy Polski sanacyjnej, której wspomnienie ciążyć będzie na nas i na przyszłych pokoleniach. Bo Polska sanacyjna – oznacza wielką przepaść między państwem z jednej i narodem z drugiej strony. A my chcemy, aby państwo i naród to była jedna nierozerwalna całość” – głosił projekt przemówienia kierownictwa ludowców w przededniu Święta Czynu Chłopskiego. Następnego dnia wybuchł największy zryw polityczny w okresie międzywojennym.

Protest przeciw planowanej reformie oświaty

Na kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej, 10 października 2016 r., nauczyciele wyszyli na ulice, by pokazać swój sprzeciw wobec reformy oświaty proponowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim zgromadzili się przedstawiciele placówek z całego Podkarpacia.

Więcej…
Mieczysław Kasprzak znów prezesem podkarpackich Ludowców

Większością głosów podkarpackich Ludowców, Mieczysław Kasprzak został ponownie wybrany na prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego PSL.

 

Więcej…
Kwiaty pod pomnikiem Władysława Kojdera

17 września 1945 roku grupa uzbrojonych mężczyzn porwała z rodzinnego domu w podprzeworskiej Grzęsce i zamordowała Władysława Kojdera, jednego z liderów Polskie Stronnictwo Ludowe. Ten głośny mord polityczny do dzisiaj nie został wyjaśniony, zaś sprawcy nie zostali ukarani. Przedstawiciele PSL, z Władysławem Kosiniak-Kamyszem na czele, uczcili pamięć tego działacza.

 

Więcej…
Wojewódzkie Święto Ludowe w Wielkich Oczach

Prezes Wojewódzkiego Zarządu PSL, Mieczysław Kasprzak wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Ludowego w Wielkich Oczach. Na wydarzeniu pojawił się także Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był to wyjątkowy dzień dla każdego sympatyka PSL-u. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Więcej…
Spotkanie z samorządowcami nt. OZE

Mieczysław Kasprzak rozmawiał z samorządowcami podczas spotkania z cyklu "Energia odnawialna - co dalej?". Tematem rozmów były praktyczne propozycje racjonalnego gospodarowania energią elektryczną przez samorządy terytorialne.

Więcej…
Dzień Strażaka w Kalwarii Pacławskiej

W niedzielę, 1 maja 2016 r., tradycyjnie w Kalwarii Pacławskiej miały miejsce obchody "Dnia Strażaka". Podczas uroczystości odznaczono najbardziej zasłużonych strażaków. Medale wręczali: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, poseł Zbigniew Chmielowiec oraz prezesi Zarządu Głównego Związku OSP – Waldemar Pawlak i Janusz Konieczny. W uroczystej Mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe OSP z Podkarpacia oraz strażackiej orkiestry z Pruchnika.

Więcej…
Konferencja dot. OZE w Sejmie

W poniedziałek, 25 kwietnia, w Sejmie zorganizowana została konferencja naukowa PSL dot. Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Według Ludowców zwiększenie udziału energii z odnawialnych źródeł jest konieczne. Zwiększa to szanse na nowe miejsca pracy, dochody samorządu terytorialnego oraz lepszą ochronę środowiska. - PSL  wywodząc się z polskiej wsi zawsze żył w rytm natury. Ten rytm w obecnych czasach oddaje właśnie pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Więcej…
Zbieranie podpisów w Mielcu

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy emerytalnej. Projekt zakłada możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy. W dniu 21 kwietnia byliśmy w Mielcu, gdzie trwała akcja zbierania podpisów. W wydarzeniu udział wzięli Mieczysław Kasprzak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes PSL

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
PSL w regionie


Ludzie PSL

 

POLECAMY

 

 


 


stat4u
NAPISZ DO NAS
...
Configuration by Kamil Kafara